Kiedy naszej figurze daleko do ideału, warto sięgnąć po sprawdzone diety odchudzające takie jak:

  • dieta south beach (dieta plaż południowych) – Według diety plaż południowych trzy posiłki wystarczają dla regularnej i sprawnej pracy trzustki. Potrawy nie powinny przekraczać indeksu glikemicznego wyższego niż 60.
  • dieta kopenhaska – skuteczna jeśli chodzi o utratę wagi, niesie ze sobą ryzyko – wykazuje braki pod względem odżywczym (minerały, witaminy). Osoby które mają problemy z sercem, nadciśnienie, problemy z przewodem pokarmowym lub nerkami powinny ją bezwzględnie unikać!

Świetną, skuteczną dietą jest dieta antycellulitowa – stosowana regularnie uwalnia nas od nieestetycznej pomarańczowej skórki. Dobre diety, to takie które są bezpieczne dla zdrowia i nie powidują efektu jo-jo. Diety,  jednakże, nie tylko związane są z odchudzaniem.

Tylko zdrowe diety gwarantują bezpieczne i skuteczne odchudzanie! Zdrowa dieta jest zróżnicowana, tylko taka, bowiem, może nam dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Nie dajmy się zwariować – konieczny jest zdrowy rozsądek i wysoka doza sceptycyzmu wobec cudownych diet. Diety odchudzające, których celem jest błyskawicznie zrzucenie kilogramów tak naprawdę nie są skuteczne – powodują bowiem efekt jo-jo. Zdrowa dieta to dieta na codzień, która trwa przez całe życie!

Niektórzy specjaliści twierdzą, że większość nękających nas chorób cywilizacyjnych ma swój początek na naszych … talerzach. Konsekwentnie stosując diety lecznicze:

  • dieta dla osób chorych na cukrzycę
  • dieta niskocholesterolowa
  • dieta na nadczynność tarczycy
  • dieta na chorobę wrzodową

Pyszne diety