Picie prawidłowej ilości wody wpływa na zdrowie człowieka. Osoby prowadzące aktywny, sportowy tryb życia powinny pić dużo więcej. Każdy profesjonalny sportowiec pilnuje się i dostarcza odpowiednią ilość płynów. Bidony są gadżetem, niezwykle ułatwiającym regularne picie wody, stąd właśnie każdy sportowiec ma swój ulubiony bidon.

Ćwiczysz? Nie zapominaj o niezbędnej wodzie

sportowiec z bidonemCzy sportowcom naprawdę są potrzebne bidony? Odpowiedź dają badania nad ludzką fizjologią. Ćwiczący człowiek musi skompensować ilość wody, którą wypocił podczas wysiłku fizycznego, dlatego musi pić więcej. Sportowiec musi pić też inaczej, powinien dostarczać wody na zapas, gdyż ciało nie jest w stanie tak szybko upomnieć się o płyny, które traci. Aby nie dopuścić do tragicznego w skutkach odwodnienia, należy pić przed, w trakcie, jak i po wysiłku. Bidony oczywiście nadają się również na napoje dla sportowców.

Każdy prawdziwy wyczynowiec dba o swoje ciało, zaniedbanie fundamentalnych reguł zdrowego i harmonijnego wysiłku, może doprowadzić do wielu wypadków, a nawet wpłynąć na koniec kariery sportowej. Dlatego bez względu, jaki się sport uprawia, to trzeba dbać o to, aby zawsze mieć pod ręką wodę.

Dlaczego bidony są tak popularne?

Czemu wszyscy sportowcy, zamiast butelki wody, mają swój ulubiony bidon? Odpowiedź jest prosta, butelka wody jest nieporęczna I przeszkadza w trakcie ćwiczeń. Na rynku są bidony w różnych specjalnych kształtach i posiadające wiele dodatkowych funkcji ułatwiających korzystanie, bywa, że przeznaczone są dla pewnej formy aktywności. Bidon wybiera się spośród wielu typów pojemności i materiałów tworzących. Wykonywane są z aluminium, plastiku, stali nierdzewnej czy tritanu. Można wybrać idealny dla siebie bidon o ciekawym kształcie, w ulubionym kolorze czy zaskakującym wzorze.

Można kupić tradycyjny i powszechny bidon w kształcie walca, ale też specjalny dla biegaczy, przystosowany do chwytu ręki. Dzięki wgłębieniu pośrodku takiego bidonu wygodniej się biegnie, bez obawy, że zaraz się wyślizgnie z dłoni. Szczególnie znane są bidony przeznaczone do jazdy rowerem. Rynek oferuje coraz więcej ciekawych bidonów, na przykład pojemnik ze wskaźnikiem spożycia wody. Dużą popularnością cieszą się bidony opatrzone motywującym tekstem czy rysunkiem. W końcu jest to jedna z najbliższych rzeczy podczas treningu, a więc mobilizujący tekst czy obrazek może rzeczywiście wesprzeć sportowca. Pozytywny nadruk na bidonie może zmienić dzień i pobudzić do naprawdę aktywnego treningu.

Fakt nierozłączności sportowca z bidonem uświadomił, jak cenny może być to przedmiot. Najbogatsze firmy zaczęły opłacać sportowców, prosząc o używanie bidonów właśnie z ich logo. Jest to niezwykle efektywna forma marketingu, uwzględniając również mniejsze przedsiębiorstwa, które zaczęły chętnie rozdawać bidony z logo firmy. Bidony reklamowe robią furorę, klienci, biegając, jeżdżąc na rowerze czy spacerując po górach, reklamują daną firmę. Dlatego są one tak chętnie rozdawane podczas konkursów i rozmaitych festiwali.