Okresowe badanie wzroku jest bardzo ważne, dla dorosłych jak i dla dzieci. Każdy chce cieszyć się dobrym wzrokiem przez długie lata. Obecnie istnieje coraz więcej zagrożeń dla wzroku. Praca przed komputerem, przeglądanie Internetu dla przyjemności. Jeśli chodzi i dzieci to też nauka z książek, odrabianie lekcji. Widać, więc jak ważna jest profilaktyka.

Gabinet okulistyczny to miejsce gdzie wzrok zostanie kompleksowo przebadany. Do wykonania tego zadania potrzeba najlepszego sprzętu. Tu z pomocą przychodzą producenci, oferujący nowoczesne wyposażenie. Zwiększa ono precyzję diagnozy.unit okulistyczny

Unit okulistyczny

Ważnym elementem wyposażenia gabinetu jest unit okulistyczny. Jest to stanowisko do kompleksowego badania wzroku. Pozwala na wykonanie niezbędnych badań dając dużą wygodę lekarzowi. Unit to też komfort dla pacjenta. Pozwala przyjąć najwygodniejszą pozycję przez pacjenta by nie musiał ruszać się z miejsca podczas badań.

Unit daje możliwość zamontowania urządzeń diagnostycznych, przez to okulista ma wszystkie niezbędne przyrządy w jednym miejscu. Oprócz standardowej wersji unitu, są opcje dodatkowe. Może to być zainstalowanie ramienia foroptera, regulacja fotela przy pomocy przełącznika nożnego, wersja dla leworęcznych, lampa z regulowanym natężeniem światła. Każdy dobrany element ma na celu zwiększenie wygody okulisty i pacjenta. Każdy test musi zostać starannie przeprowadzony, szybko i dokładnie. Dobrze wyposażony unit spełnia te kryteria. Daje dużą swobodę w działaniu.

Parametry unitu okulistycznego

Na rynku sprzętu okulistycznego jest wielu producentów, różne są też rodzaje unitów. Wszystkie modele mają jednak cechy wspólne. Należą do nich między innymi:

  • Blat przesuwny na dwa urządzenia z elektryczną regulacją góra/dół
  • Łatwo dostępna szuflada na akcesoria
  • Dotykowy panel do sterowania
  • Elektrycznie unoszony/uchylany fotel
  • Kolumna podświetlana lampą LED, uchwyt pod oftalmoskop/skiaskop oraz rzutnik
  • Ramię foroptera  dostarczane, jako opcja

Jako dodatkowe opcje można wyróżnić:

  • Fotel rozkładany elektrycznie
  • Fotel obracany o 45°
  • Oświetlenie górne halogenowe

Powyższe przykłady dokładnie pokazują jak wielofunkcyjny jest unit okulistyczny. Świadczą też o możliwości przeprowadzania wielu testów w jednym miejscu. To ogromne ułatwienie pracy okulisty.

Profilaktyka na dobrym sprzęcie

Profilaktyka badania wzroku jest bezsprzecznie niezwykle ważną sprawą. Warto wiedzieć czy wzrok jest tak dobry jak kiedyś, czy nic się nie zmieniło. Jeśli występuje jakaś wada to rozpoczęcie leczenia zapobiegnie pogłębianiu się jej.

W dobrze wyposażonym gabinecie okulistycznym jest odpowiedni sprzęt do wykonywania badań. Wielofunkcyjny unit okulistyczny to urządzenie kluczowe. Pozwala przeprowadzać testy w jednym miejscu, co jest wygodne dla lekarza i pacjenta. Unit okulistyczny daje możliwość dokonania szybkiej i trafnej diagnozy. Wzrok pacjenta będzie bezpieczny i odpowiednio leczony.