Konopia to indyjska roślina, która wielu z nas kojarzy się negatywnie. Warto jednak dodać, że roślinę tę wykorzystuje się jako składnik do konkretnych produktów spożywczych. Działanie konopii jest zbawienne dla wielu sfer naszego organizmu. Wpisanie ich na stałe do swojej diety pozwoli nam zadbać o nasz organizm i samopoczucie. Właściwości liści i ziaren konopii są mnogie. Wiele jest chorób i schorzeń, które można załagodzić lub całkowicie się ich pozbyć, właśnie dzięki produktom spożywczym z konopii.

Poniżej wymieniamy te produkty spożywcze z zawartością konopii indyjskiej, które warto kupić.

 • Ekologiczne białko konopne – jest to sproszkowane białko, które poleca się szczególnie osobom będącym na diecie wegańskiej i wegetariańskiej. Konopie stanowią bogate źródło białka, przez co stosowanie go zapewni nam lepsze samopoczucie i lepszą kondycję psychiczną i fizyczną. Ponadto, białko z konopii jest świetnym suplementem dla osób budujących masę mięśniową.
  Produkt ten jest całkowicie wolny od glutenu, nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego i nie jest modyfikowany. W składzie zawiera się 20 aminokwasów, kwasy omega-3 i omega-6 oraz pierwiastki takie jak fosfor, cynk i żelazo. Poza tym, w białku zawierają się węglowodany i tłuszcze, przez co porcja zapewnia dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych do naszego organizmu.
 • Baton proteinowy z białkiem konopnym i spiruliną – jest to produkt, który zawiera same składniki certyfikowane. W skład takiego batonu wchodzą daktyle, surowe i naturalne kakao, migdały, sproszkowane białko z konopii oraz spiruliną i wanilia. Baton nie zawiera sztucznych cukrów ani barwników czy aromatów.
 • Olej konopny tłoczony na zimno – jest to produkt bogaty w witaminę K, która zbawiennie działa na układ krwionośny. Dostarczanie witaminy K w dużej ilości pozwala na zwiększenie krzepliwości krwi. Dodatkowo, olej ma właściwości przeciwbólowe, przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne i antybakteryjne. W oleju konopnym zawiera się również witamina E. Bardzo ciekawe jest to, że olej można również podawać naszym pupilom. Zwierzęta mogą mieć więc lśniące futra i odzyskać zdrowie i witalność. Można więc podawać zwierzętom kilka kropel oleju dziennie, a ich organizmy będą odporne na wiele chorób.

nasiona z konopii indyjskiej

 • Mąka z nasion konopii ma lekko orzechowy posmak. W mące z konopii znajduje się duża ilość błonnika. Jest to idealny produkt dla osób zmagających się z nadwagą i z problemami przemiany materii. Poza tym, właściwości mąki konopnej to również obniżenie poziomu złego cholesterolu we krwi. Mąka ta zawiera kwas tłuszczowy gamma linolenowy (w skrócie GLA). Kwas ten jest odpowiedzialny za niwelowanie komórek rakowych oraz wolnych rodników. Oprócz tego, dzięki zawartości kwasu GLA, wzmacnia się nasza odporność. Nasiona konopne pozwalają szybko pozbyć się stanów zapalnych oraz chroni układ krążenia przed różnymi chorobami.
 • Herbatka z liści konopii – zawartość opakowania to suszone liście konopii. Produkt zawiera BIO certyfikat i jest w pełni naturalny. Liście pochodzą z ekologicznych upraw. Herbata z konopii jest bogata w białko, tłuszcze i węglowodany, cukry oraz błonnik.
 • Łuskane nasiona konopii – produkt ten należy do żywności certyfikowanej. Nasiona te mogą stanowić zdrową przekąskę pomiędzy posiłkami. Można je również dodawać do musli, smoothie oraz innych posiłków w różnej postaci. Nasiona konopne mogą być również posypką do wielu dań.

Cechy charakterystyczne dla nasion z konopii indyjskiej z sprawdzonych sklepów

 • Nie powodują efektu odurzenia,
 • Są w 100% legalne,
 • Są w pełni naturalne,
 • Są dostępne bez recepty.

Powyższe informacje są szczególnie istotne – produkty z zawartością konopii wciąż wzbudzają zainteresowanie, a niekiedy nawet kontrowersje. Roślina ta jest jednak od wielu lat stosowana jako składnik lekarstw lub niektórych produktów spożywczych.

Marihuana staje się coraz bardziej popularna w społeczeństwie, jednak dalej są kontrowersje na ten temat. Jednak kupując w wiarygodnym sklepie z nasionami marihuany, można być pewnym, że nie wpłyną one negatywnie na zdrowie człowieka.  W takich sklepach marihuana ma zdecydowanie słabsze działanie w porównaniu z niepewnym towarem od obcych ludzi.