Ubezpieczenie na życie to dla wielu osób jeden z podstawowych wydatków każdego miesiąca. I nic w tym dziwnego – ubezpieczenie to nie tylko zapewnienie sobie i bliskim pomocy finansowej w momencie wypadku czy nagłej śmierci.

Ubezpieczenie pozwala w wielu przypadkach na korzystanie z prywatnej opieki medycznej, dzięki czemu mamy dostęp do specjalistów niemal od ręki.

Warto pomyśleć o swojej przyszłości i uwzględnić w comiesięcznych opłatach składkę na indywidualne ubezpieczenie medyczne. W ten sposób gwarantujemy sobie spokój, a także możliwość skorzystania z pomocy lekarzy niemal w całej Polsce. Dlaczego warto wybrać prywatną opiekę medyczną?

Zalety prywatnej opieki medycznej

Myśląc o przyszłości rzadko pamiętamy o tym, że złe rzeczy dzieją się zazwyczaj niespodziewanie i nigdy nie wiadomo, kiedy prywatna opieka medyczna będzie nam potrzebna. Zazwyczaj nie dopuszczamy do siebie myśli o chorobie, przez którą możemy stracić wiele miesięcy życia bądź nie mieć czasu na oczekiwanie w długich kolejkach do lekarza specjalisty. Niestety, nawet w nagłych przypadkach możliwość umówienia się na wizytę u lekarza, zwłaszcza na taką, gdzie nie trzeba długo czekać, graniczy z cudem.

Prywatna opieka medyczna daje poczucie bezpieczeństwa i zapewnia, że w razie nagłego pogorszenia się stanu zdrowia szybko uzyskamy pomoc specjalisty. Jednocześnie możliwość umówienia się na wizytę w krótkim czasie może nas uchronić przed poważnymi konsekwencjami choroby bądź pozwoli na jej szybkie wykrycie. Obecnie placówki medyczne, z których usług można skorzystać, pojawiają się w niemal każdym polskim mieście.

Oczywiście korzystanie z prywatnej opieki medycznej to nie tylko ułatwienie podczas umawiania się na wizyty u lekarza, ale także możliwość szybkiego wykonania badań dostępnych w ramach polisy. Podczas prywatnej diagnozy nie trzeba zatem specjalnie płacić za zlecone przez specjalistę badania – znaczna ich większość wchodzi w skład pakietu prywatnej opieki medycznej.

Warto również pamiętać, że placówki oferujące prywatną opiekę medyczną są nierzadko lepiej zaopatrzone w niezbędny do diagnostyki i leczenia sprzęt.

Prywatna opieka medyczna a ubezpieczenie indywidualne

Obecnie wybierać można spośród wielu możliwości posiadania indywidualnej opieki medycznej. Popularne jest jednak wykupienie specjalnego ubezpieczenia, gdzie co miesiąc odprowadzamy konkretną składkę. Ubezpieczenie indywidualne obejmuje również pakiet specjalistycznej opieki medycznej, a także szerokiej oferty badań, jakie można wykonywać w ramach polisy bez konieczności czekania w kolejce czy ponoszenia dodatkowych opłat.

W ramach polisy określany jest zakres opieki medycznej, a także ilość wizyt u poszczególnych lekarzy czy badań diagnostycznych, jakie można przeprowadzić. Ilość, a także zakres usług zawsze będzie różnił się w zależności od wybranego pakietu – niekiedy zyskujemy nielimitowaną możliwość uczęszczania do lekarzy specjalistów, a w przypadku mniejszych składek ograniczoną ilość wizyt.

Abonamenty medyczne to obecnie jeden z najlepszych sposobów na to, aby uzyskać szybką pomoc lekarzy w nagłych przypadkach. Aktualnie na specjalistów w ramach NFZ należy czekać przez wiele miesięcy, a w niektórych miastach nawet po kilka lat. Warto zatem zainwestować kilkadziesiąt złotych co miesiąc, aby zapewnić sobie spokój ducha i bezpieczeństwo.

pakiety medyczne

Polisa w przypadku indywidualnej opieki medycznej

Pacjent decydujący się na wykupienie specjalnego abonamentu medycznego ma zazwyczaj możliwość wyboru interesującego go indywidualnego pakietu medycznego, od którego będzie zależała wysokość miesięcznej składki. Pakiet podstawowy pozwala na szybkie skonsultowanie się z lekarzem internistą bądź pediatrą, a polisy rozszerzone oferują możliwość uzyskania pomocy u różnego rodzaju specjalistów bez skierowania.

Prywatne abonamenty medyczne są coraz częściej respektowane w przychodniach znajdujących się w mniejszych miastach w Polsce, co dodatkowo przemawia za opłacalnością takiego rozwiązania. Jednocześnie warto wiedzieć, że w razie problemów ze zdrowiem, posiadając odpowiednia polisę na ubezpieczenie, można uzyskać pomoc lekarzy w całej Polsce.

O zdrowie należy dbać nieustannie, ale jednocześnie pamiętać, że choroby czy wypadki pojawiają się niespodziewanie. Dlatego warto posiadać indywidualne ubezpieczenie medyczne, dzięki któremu nie tylko szybko zdiagnozujemy chorobę, ale także uzyskamy pomoc medyczną bez konieczności czekania na wolne miejsce.