Osoby, które z powodu nieszczęśliwego wypadku lub trudnej choroby zostały tymczasowo unieruchomione potrzebują w swoim życiu nie tylko wsparcia ze strony bliskich czy pomocy lekarzy i rehabilitantów, ale również profesjonalnego sprzętu medycznego, który ułatwi im codzienne funkcjonowanie i powrót do pełnego zdrowia. Obecność profesjonalnych sprzętów do rehabilitacji i tych ułatwiających poruszanie się czy komfortowe dochodzenie do zdrowia w domu oznacza, że proces rekonwalescencji może przebiegać w tempie dostosowanym do indywidualnych możliwości pacjenta, bez presji czasu czy dyskomfortu przebywania w szpitalu.

Zakup sprzętu medycznego nie należy jednak do najtańszych, przez co wiele osób decyduje się dziś na jego wynajem. Na czym polega działalność wypożyczalni sprzętu medycznego, co można znaleźć w ofercie tego typu firm i kiedy warto postawić na wypożyczalnię, a nie zakup?

Na czym polega działanie wypożyczalni sprzętu medycznego?

Dostęp do wysokiej jakości, atestowanych i rekomendowanych przez specjalistów sprzętów medycznych jest dziś łatwiejszy niż kiedykolwiek właśnie za sprawą działających na coraz szerszą skalę wypożyczalni sprzętu medycznego. Umożliwiając pacjentom wynajem urządzeń ortopedycznych i wszelkiego rodzaju elementów wyposażenia medycznego, wypożyczalnie cieszą się dziś dużym uznaniem zarówno wśród tych, którzy korzystają z ich usług jednorazowo, jak i wśród profesjonalnych opiekunów medycznych których praca bez odpowiedniego sprzętu jest znacząco utrudniona.kroplowka

Choć konieczność stosowania kul przy złamaniach kończyn dolnych czy wózka inwalidzkiego w sytuacji urazu większych partii ciała nie podlega żadne wątpliwości, wiele chorujących osób z ograniczonym budżetem finansowym zastanawia się, czy zakup materaca przeciwodleżynowego, łóżka rehabilitacyjnego czy też roweru stacjonarnego jest koniecznym elementem procesu rekonwalescencji.

Sprzęty te są oczywiście drogie i z pozoru mogą zostać łatwo zastąpione przez inne elementy codziennego użytku. Z punktu widzenia komfortu zarówno osoby chorej, jak i jej opiekunów, profesjonalny sprzęt medyczny jest jednak niezbędny. To właśnie dzięki wypożyczalniom sprzętu medycznego wiele osób mogło doświadczyć znacznie łatwiejszej drogi do zdrowia.

Co można znaleźć w wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego?

Pobyt we własnym domu, a nie w szpitalu czy ośrodku rehabilitacyjnym jest ważnym elementem procesu zdrowienia każdego pacjenta. Pozytywne nastawienie, znajome otoczenie, cisza i możliwość pokonywania kolejnych etapów leczenia we własnym tempie jest zdecydowanie korzystna ze zdrowotnego punktu widzenia. Aby wszystko to było jednak możliwe, obecność takich elementów jak łóżko rehabilitacyjne, orteza, balkonik czy kule jest jednak niezbędna. Co, poza tradycyjnym wyposażeniem do rehabilitacji można znaleźć w wypożyczalni sprzętów medycznych?

Inhalatory, koncentratory tlenu, ssaki medyczne, stojaki na kroplówkę, wanny łóżkowe, wózki sanitarne czy zestawy do mycia głowy w pozycji leżącej to tylko niektóre z elementów, które mogą być używane wielokrotnie o ile zadba się o ich prawidłowe oczyszczenie i wysterylizowanie po każdym pacjencie. Dla wielu osób niezbędny może okazać się także materac przeciwodleżynowy, rower rehabilitacyjny czy wózek inwalidzki, których zakup trudno sobie wyobrazić w kontekście jedno- czy dwumiesięcznej choroby.

Kiedy warto postawić na wypożyczalnię sprzętu?

orteza-kolana-z-zegarem

Istnieje wiele produktów i wyrobów medycznych, które nie nadają się do wielokrotnego użytku i stosowania przez wielu pacjentów. Wkładki ortopedyczne, protezy czy wszelkiego rodzaju materiały sanitarne to elementy dopasowane wyłącznie do potrzeb jednego pacjenta i konieczne do zakupienia w nieużywanym stanie. Jeśli jednak mowa o sprzętach, które mogą być z powodzeniem przekazywane pomiędzy pacjentami, wypożyczalnia sprzętów medycznych sprawdzi się tu znakomicie.

Dzięki profesjonalistom zatrudnionym w tego typu miejscach, wypożyczany sprzęt jest zawsze w pełni sprawny i gotowy do użytkowania, odpowiednio oczyszczony i odkażony. Sami pracownicy wypożyczalni są jednocześnie dobrze przeszkoloną ekipą gotową udzielić fachowych porad z zakresu sprzętu medycznego i pomóc w wyborze odpowiednich elementów wyposażenia.

Poszukujesz wysokiej jakości sprzętu medycznego, ale nie chcesz inwestować w niego za dużo? Postaw na wygodną i szybką wypożyczalnię sprzętu medycznego. Dojdź do zdrowia we własnym tempie, komfortowo i bezpiecznie. Nic tak nie działa na zdrowie jak możliwość przebywania we własnym domu podczas długiego procesu leczenia.