Tylko co piąta Polka jest zadowolona ze swojego wyglądu – tak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie marki Tymbark w 2017 roku. Źródłem wielu kompleksów są włosy – zbyt proste, zbyt kręcone, a niekiedy za krótkie. Nie dziwi więc fakt, iż coraz więcej kobiet decyduje się na przedłużenie fryzury. Jak przeprowadzić zabieg, by uzyskać naturalny efekt?

Naturalny efekt przedłużania włosów – liczy się produkt

Co zrobić, by nikt nie zorientował się, że ingerowaliśmy w „dzieło” Matki Natury? Kluczem do sukcesu jest bez wątpienia dobór odpowiednich produktów. W tym wypadku lepiej zrezygnować z syntetycznych doczepów. Są tańsze od zestawów złożonych z prawdziwych włosów, ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Wyglądają dość sztucznie. Przesadnie się błyszczą. Od razu zwracają uwagę. Poza tym, łatwo je uszkodzić podczas codziennej pielęgnacji: mycia, suszenia, etc. Wniosek? Jeśli zależy Wam na naturalnym efekcie przedłużenia bądź zagęszczenia fryzury, sięgnijcie po sprawdzone, autentyczne włosy. Nie warto oszczędzać na dopinkach.

Należy jednak pamiętać o jednym – natura naturze nierówna. Włosy słowiańskie, azjatyckie czy indyjskie różnią się od siebie i nieco inaczej się zachowują. Na rynku można spotkać wszystkie wymienione wyżej rodzaje doczepów. Przynajmniej teoretycznie. W praktyce okazuje się bowiem, że znalezienie europejskich dopinek dobrej jakości jest dość trudne. Mieszkanki „starego kontynentu” lubią eksperymentować z wyglądem. Często cierpią na tym ich włosy. Łamią się i niszczą.  Dlatego klientki coraz chętniej decydują się na treski indyjskiego pochodzenia. Włosy Hindusek są mocne, zdrowe i dobrze wypielęgnowane.

Jaką metodę przedłużania włosów wybrać, by wyglądały naturalnie?

Wyodrębniamy kilka metod przedłużania i zagęszczania fryzury. Która przynosi najlepsze rezultaty? Dużą popularnością cieszy się obecnie metoda keratynowa. Doczepianie włosów odbywa się przy pomocy kreatyny, a także specjalnej zgrzewarki lub pistoletu.  Łączenia występujące między dopinkami i już posiadanymi kosmykami są praktycznie niewidoczne. Dzięki temu finalny efekt jest bardzo naturalny i względnie trwały (przedłużenia należy zdjąć albo uzupełnić po kilku miesiącach „stałego” noszenia), a „całość” prezentuje się naprawdę imponująco. Trzeba zaznaczyć, że opisywana technika wymaga wizyty w salonie fryzjerskim.

Przedłużanie włosów metodą clip in – szybki, naturalny efekt

W przypadku osób, które chcą szybko zyskać piękne, długie i gęste włosy, bez konieczności noszenia doczepów na co dzień, dobrze sprawdzą się przedłużenia typu clip in. Mocuje się je do już istniejących pasm za pośrednictwem specjalnych klipsów. Co ważne, tego rodzaju „zabieg” można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Wystarczy zaopatrzyć się w kosmyki z odpowiednimi końcówkami. Przyda się też oczywiście odrobina wprawy. Zakładanie i zdejmowanie dopinek nie powinno jednak sprawić większych trudności, nawet laikom. To niezbyt „zobowiązujące” rozwiązanie idealne na ślub, wesele czy pozostałe rodzinne uroczystości.

Ile trzeba zapłacić za naturalny efekt przedłużenia włosów?

Ceny poszczególnych zestawów są bardzo różne. Wpływa na nie wiele rozmaitych czynników, między innymi: pochodzenie, grubość i długość włosów. Współcześnie rośnie liczba sklepów oferujących doczepy. Można je znaleźć już nie tylko w stacjonarnych placówkach handlowych, lecz również tych funkcjonujących w Internecie (na przykład Locahair).

Naturalny efekt przedłużenia włosów – o czym warto pamiętać

To jak bardzo naturalny efekt uda się uzyskać przy przedłużaniu i zagęszczaniu włosów zależy przede wszystkim – jak wspomniano na początku – od jakości użytych produktów. Niemniej jednak równie duże znaczenie ma doświadczenie i zręczność osoby wykonującej zabieg.