Kurze łapki pojawiają się niestety już ok. 25. roku życia. Na szczęście jednak na początku są niewielkie i mało widoczne. Z czasem ulegają one jednak pogłębieniu, na skutek czego przestają dodawać uroku, jako zmarszczki kojarzone z osobami pogodnymi, a zaczynają dodawać lat i negatywnie wpływać na urodę. Jak dochodzi do powstawania kurzych łapek? Jakie są najskuteczniejsze sposoby na ich usunięcie?

Jak powstają kurze łapki?

Kurze łapki są najczęściej pierwszymi zmarszczkami mimicznymi, z uwagi na fakt, że skóra wokół oczu jest nawet kilkukrotnie cieńsza w porównaniu ze skórą twarzy. Do tego dochodzi fakt praktycznie nieustannej pracy gałek ocznych i mrugania, co zmusza mięśnie wokół oczu do praktycznie nieustannej pracy.

Dochodzi tutaj jeszcze tzw. wkład własny, czyli częste przebywanie na słońcu bez zabezpieczenia, wyrazista ekspresja emocji, a także duża ilość śmiechu. Warto wspomnieć również o paleniu papierosów, które wpływa na stan skóry w sposób wręcz dewastujący.

Kurze łapki stanowią w dużej mierze problem estetyczny, utrudniając makijaż, jako że podczas nakładania kosmetyków wnikają one w zagłębienia, dodatkowo podkreślając zmarszczki.

Popularne sposoby walki z kurzymi łapkami

Dermapen

Zabieg ten zdobywa sobie rosnącą popularność. Dermapen pozwala na poradzenie sobie ze średniej głębokości kurzymi łapkami, a do tego charakteryzuje się małym stopniem inwazyjności. Podczas zabiegu wykonywane są mikronakłucia na skórze wokół oczu, które skutkują uruchomieniem naturalnych procesów naprawczych, stymulując tym samym wytwarzanie kolagenu i elastyny, co pomaga zagęścić skórę i wygładzić zmarszczkę.

Mezoterapia

Nierzadko jest łączona z wyżej opisanym Dermapenem. Wówczas procedura wygląda tak jak w powyższym opisie, z tą różnicą, że pod skórę wprowadzany jest np. kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe lub witamina C. Szacuje się, że skuteczność wchłaniania składników może wzrosnąć nawet do 1000 razy.

Laser frakcyjny

Za jego pomocą możliwe jest emitowanie promieni wnikających aż do głębokich warstw skóry, bez uszkadzania warstw położonych bliżej powierzchni. Schemat działania jest podobny, jak w przypadku powyższych zabiegów, mianowicie jego głównym zadaniem jest stymulowanie produkcji kolagenu w celu spłycenia istniejących już zmarszczek.

Kwas hialuronowy

Od wielu lat cieszy się on niesłabnącą popularnością, co nie powinno dziwić, dlatego że nie tylko pozwala na usunięcie zmarszczek, lecz też na poprawę poziomu nawilżenia, które też ma niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o spowolnienie procesów starzenia się skóry.

Warto nadmienić, że kwas hialuronowy występuje w organizmie ludzkim w sposób naturalny, dlatego też zabieg spodoba się osobom pilnującym w szczególności tego, jakie substancje są aplikowane do organizmu w ramach pielęgnacji urody. Efekty korzystania z zabiegu wstrzykiwania kwasu hialuronowego mogą utrzymać się nawet do roku.

Botoks

Często można usłyszeć opinie, według których botoks jest najskuteczniejszym sposobem, jeśli chodzi o walkę z kurzymi łapkami i innymi rodzajami zmarszczek. Opinia ta nie bierze się znikąd. Działanie toksyny botulinowej polega na porażeniu zakończeń nerwowych, przez co mięśnie twarzy w miejscu iniekcji stają się nieruchome, a w dodatku skóra staje się gęstsza, co przekłada się w wyraźnie widoczny sposób na spłycenie zmarszczek w sposób całkowity. Efekt botoksu może utrzymać się nawet do 6 miesięcy, co jest oczywiście sprawą w dużej mierze indywidualną.

Kurze łapki – pozbądź się ich na długo!

Nie wynaleziono jeszcze niestety metody pozwalającej raz i na zawsze rozprawić się ze zmarszczkami. Na szczęście jednak pojawia się coraz więcej sposobów na to, aby opóźnić pojawienie się pierwszych nieestetycznych bruzd, a gdy już zdążą zagościć na twarzy, możemy coraz skuteczniej je zwalczać na długi czas. Już nie musisz martwić się problemem, jakim są kurze łapki. Gdynia oferuje Ci możliwość skorzystania z dobrej oferty gabinetów medycyny estetycznej, w których możesz z powodzeniem cieszyć się skutecznością najnowocześniejszych zabiegów.

masaż twarzy