Blizny po trądziku, rozstępy, widoczne blizny pooperacyjne – nikt nie chciałby być w ten sposób oszpecony do końca życia. Niestety, niewiele osób może pochwalić się skórą, która goi się idealnie – znaczna większość społeczeństwa musi zmagać się w większym bądź mniejszym stopniu z niedoskonałościami, których nie da pokonać się bardziej naturalnymi metodami. Rozwiązaniem może być stosowanie specjalistycznych wyrobów medycznych, choć i tu znalezienie odpowiedniego potrafi być bardzo żmudne. Specjaliści od walki z bliznami znaleźli jednak sposób, który szybko zyskuje status złotego standardu medycyny estetycznej – radiofrekwencję mikroigłową. Na czym polega wykonany w ten sposób zabieg i jaką skutecznością wykazuje się w walce z bliznami?

Radiofrekwencja mikroigłowa – nowoczesny sposób na blizny

Wykorzystanie mikroskopijnych igiełek i metody nakłuwania w celu pobudzenia skóry do naturalnej odbudowy jest znane w kosmetologii i medycynie estetycznej od jakiegoś czasu, jednak w ostatnich latach zdecydowanie przeżywa swój najlepszy okres. Jeśli chodzi o usuwanie blizn i rozstępów, bez względu na źródło ich pochodzenia, specjaliści z całego świata stawiają na zabieg tzw. radiofrekwencji mikroigłowej – jeden z najskuteczniejszych znanych obecnie w branży sposób walki z tego typu niedoskonałościami.

Na czym dokładnie polega taki zabieg? Specjalistyczne urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej wyposażone jest w jednorazową końcówkę pełną mikroskopijnych igiełek, którymi nakłuwa się skórę raz za razem, w celu pobudzenia jej do odbudowy. Miejsce, w którym ma zostać wykonany zabieg jest oczywiście odpowiednio znieczulane, dzięki czemu cała procedura nie jest dla pacjenta bolesna i niekomfortowa. Same igły były jednak wykorzystywane w medycynie estetycznej już od dawna, skąd więc dopiero teraz taki wzrost ich popularności?

redukcja blizUrządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej, poza delikatnym nakłuwaniem skóry i powodowaniem mikrouszkodzeń, które zachęcają ją do pracy i regeneracji, wysyła również energię o określonych parametrach, docierającą do jej głębszych warstw. Metodę tę można porównać do działania laserem frakcyjnym, choć w przypadku RF mikroigłowej uszkodzenia powierzchni skóry są znacznie mniejsze i goją się znacznie szybciej. Co więcej, ten specyficzny rodzaj zabiegu nie powoduje dużych uszkodzeń samego naskórka, który tym samym chroni głębsze warstwy skóry jak naturalny opatrunek.

Skuteczne usuwanie blizn – zalety radiofrekwencji mikroigłowej

Podstawową zaletą radiofrekwencji mikroigłowej jest ograniczenie mikrouszkodzeń skóry do minimum, dzięki czemu sam zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji i może być swobodnie powtarzany z większą częstotliwością. Ta specyficzna metoda walki z bliznami i rozstępami jest niezwykle skuteczna, a jednocześnie bezpieczna, dzięki czemu tak chętnie wybierana przez specjalistów medycyny estetycznej i kosmetologii.

Radiofrekwencja mikroigłowa sprawdza się doskonale na wszelkiego rodzaju bliznach zanikowych, a więc tych które są zupełnie płaskie bądź też wklęsłe, dlatego też wykazuje się tak dużą skutecznością w przypadku blizn potrądzikowych i rozstępów. Warto jednak mieć na uwadze, że do jej w pełni zadowalającego efekt nie wystarczy jednorazowe wykonanie zabiegu – w zależności od wielkości i intensywności blizny, zabiegi powtarza się co 4 tygodnie do momentu, kiedy blizny staną się zupełnie niewidoczne.

Gdzie można udać się na tego typu zabieg? Warto znaleźć doświadczoną w radiofrekwencji mikroigłowej klinikę bądź gabinet kosmetyczny, gdzie konsultanci i specjaliści potrafią doskonale poradzić sobie z bliznami i wykonać w pełni bezpieczny, profesjonalny i skuteczny zabieg. Usuwanie blizn nie musi być trudne, a rozstępy to nie wyrok – dzięki radiofrekwencji mikroigłowej pozbycie się niedoskonałości to tylko kilka krótkich zabiegów.