Życie kobiety jest trudne. Zawsze musimy dbać o siebie  i nieskazitelnie wyglądać. Niestety czasy w których żyjemy a także tempo życia nie sprzyjają idealnemu wyglądowi. Żywność również nie jest naturalna a efektem tego jest niestety otyłość.

Tabletki na odchudzanie, diety, to zagadnienie które często jest poruszane. Szczupła sylwetka jest nie tylko kwestią estetyki, ale także ma kluczowe znaczenie dla zachowania zdrowia. Jakie diety są skuteczne, jak dobrać dietę dla siebie – te i wiele innych tematów poruszamy w tym serwisie.

Tylko u nas znajdziesz najpopularniejsze diety takie jak:

  • Dieta 1200 kcal
  • Dieta Kopenhaska
  • Dieta Soutch Beach
  • Tabele kalorii

Proponujemy skuteczne ćwiczenia odchudzające. w naszym serwisie znajdziesz również omówienie wszystkiego co wyszczupląjace. Najnowsze diety i zioła na odchudzanie oraz ważne wskazówki jak uniknąć efektu yoyo?

Zastanów się juz dziś czy jesteś zadowolona ze swojego wyglądu? Idealna figura to marzenie każdej kobiety. Niestety wyobrażenie idealnej figury ulega ciągłym zmianom. Kiedyś był to kształt klepsydry. Pełne kobiece kształty cieszyły się największym powodzeniem. W obecnych czasach najbardziej cenione są niemal chłopięce kształty.

Wizerunek ten podtrzymują media i projektanci mody. Sklepy odzieżowe w Polsce również dyskryminują panie o pełnych kształtach. Najczęściej można spotkać rozmiary od XS do L. Jeśli jest grubsza nie masz czego szukać w sklepach odzieżowych. Już nie wspomnę o zdziwionym wzroku sprzedawczyni gdy zapytasz o większe rozmiary.

Najpopularniejszym sposobem sprawdzenia czy mamy odpowiednią wagę jest współczynniki BMI czyli Body Mass Indeks
BMI= masa ciała(podana w kg) / wzrost (w metrach) x 2
Wynik poniżej 18,9 oznacza iż masz niedobór masy ciała
wynik od 18,9-25,0 to prawidłowa masa ciała
wynik 26,0 do 29,9 jest już otyłością pierwszego stopnia
Drugi stopień otyłości to 30,0-34,9
otyłość trzeciego stopnie to wynik od 35,0 do 39,9
Powyżej 40,00 to otyłość czwartego stopnia.

Ćwiczenia i odchudzanie

Już samo słowo ćwiczenia wzbudza niechęć u wielu kobiet.

Jesteśmy leniwe, trzeba postawić sprawę jasno. Jeśli chcesz poprawić swój wygląd nie licz iż sama dieta zdziała cuda. Przede wszystkim potrzebujesz więcej ruchu. Nie oszukuj się w domu raczej ćwiczyć nie będziesz. Najlepszą metodą są ćwiczenia w grupie. wystarczy zapisać się do dobrego klubu fitness.

Yoga

Wybierz zajęcia które ci odpowiadają , nie szalej, jeśli nie masz kondycji, nie wytrzymasz intensywnych treningów. Dobierz odpowiednią grupę i zajęcia które zainteresują cię na dłużej niż tydzień. Wybór jest bardzo szeroki:

Yoga Fizyczne i oddechowe ćwiczenia, które polepszają nasze warunki zdrowotne. Działają nie tylko na mięśnie, stawy i oddychanie, ale także maja pozytywny wpływ na akcje serca, system krążenia, układ limfatyczny, układ nerwowy i funkcje psychiczne. Ćwiczenia jogi są ćwiczeniami psychosomatycznymi, tzn. działają zarówno na ciało jak i na psychikę.

Pilates to popularne ćwiczenia wykonywane przy dźwiękach spokojnej muzyki łączą koncentrację umysłu i kontrolę oddechu. Trening porusza warstwę mięśni brzucha, zmieniając i modelując ciało. Ćwiczenia wzmacniają i rozciągają ciało, poprawiając sylwetkę.

Stretching jest odprężającym i antystresowym programem, na celu ma rozciągniecie wszystkich partii mięśniowych. Zapewnia dobre podstawowe napięcie mięśniowe, które odpowiada za gibkość ciała, koordynacje. Ćwiczenia poprawiają elastyczność mięśni oraz zwiększają zakres ruchu w stawach.

Dance Aerobik to taneczna forma aerobiku wykorzystująca wpływ dopingującej muzyki. Taniec jest rodzajem zabawy pozwalającej na zyskanie dobrego samopoczucia, rozładowanie stresu i nowej energii.

Tae-bo są to intensywne zajęcia przeznaczone dla osób o dobrej kondycji. Aerobik wykorzystujący elementy boksu, kickboxingu i sztuk walki