Warszawskie szkoły karate prześcigają się w tworzeniu w najbardziej dogodnych ofert dla swoich klientów. Atrakcyjne rabaty, dogodna lokalizacja, podejście do dziecka, dogodne godziny zajęć oraz przystępne ceny- wszystkie te czynniki są bardzo ważne przy doborze tej właściwej szkoły karate dla naszych pociech. Przedzierając się jednak przez gąszcz rozległych ofert warszawskich szkół, często trudno jest wybrać te właściwą. Która szkoła karate dla dzieci w Warszawie będzie tą najlepszą?

Klub „Mushin” w Warszawie

Klub oferuje zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz treningi personalne dla dorosłych. Klub znaleźć można na Śródmieściu, Bemowie i Bielanach. Promowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych uczestników zajęć to jeden z nadrzędnych celów klubu, obok wyrabiania w dzieciach cierpliwości, systematyczności w dążeniu do celu oraz szacunku do siebie i innych. Te i inne cechy charakteru karate wyrabia w najbardziej wytrwałych. Ćwiczenie sztuk walki posiada rozliczne zalety zarówno dla ciała, jak i dla ducha. W klubie „Mushin” zarówno najmłodsi, jak i ci nieco starsi maja zapewnione najbardziej optymalne warunki do rozwoju tych właśnie cech. Dzieci są dzielone na grupy wg przedziałów wiekowych, następujące przedziały to: 4-5 lat, 5-8 lat oraz grupa zrzeszająca dzieci w wieku od 9 do 12 lat.

Trening Karate Klub Mushin

Szkoła Sztuk Walki dla Dzieci Młodzi Wojownicy

Koncepcja nauczania jest tu oparta na innowacyjnej metodzie Melody Schuman z USA. Wspierany jest tutaj harmonijny rozwój dzieci poprzez dobranie metod nauczania, stosownych do ich wieku. Grupy wiekowe obejmują już nawet 3-letnie dzieci, które podczas zajęć nabywają koordynacji ruchowej w zakresie podstawowych umiejętności, takich jak kopanie, czołganie, blokowanie czy uderzanie. Kolejna grupa to dzieci od 5. do 6. roku życia, w której na zajęciach poruszane są już takie zagadnienia jak koncentracja, praca zespołowa oraz wiele innych.

Dalsze grupy zajęciowe są dla dzieci od 7 do 9 oraz od 10 do 14 lat. Umiejętności nabywane na zajęciach z wiekiem są coraz trudniejsze, lecz nadal odpowiednio dostosowane do wieku dziecka. Zastosowane wobec dzieci podejście indywidualne gwarantuje, ze żadne dziecko nie pozostanie w tyle za innymi. Dzieci uczą się samokontroli, rośnie ich poczucie wartości, a podniesiony poziom sprawności fizycznej pozwoli im uniknąć rozlicznych kłopotów ze zdrowiem w późniejszym wieku.

Kumite Klub

Mieszczący się w dwóch dzielnicach Warszawy- Ochota i Włochy Kumite Klub oferuje przygotowanie treningu dostosowanego do możliwości dzieci w danym wieku, tak, aby jak najbardziej zachęcić je do rozwoju w tym właśnie kierunku. Treningi dzielą się na etap przygotowawczy oraz treningi właściwe. Po zakończeniu etapu ogólnego, rozpoczyna się szkolenie w nieco bardziej konkretnym zakresie dokładnie wybranych elementów z dziedziny karate.

Oczywiście, tu nie kończy się wachlarz ofert, jakie można znaleźć w warszawskich szkołach karate dla dzieci. Oprócz jednak preferencji własnych oraz porównania cen, warto uwzględnić preferencje dziecka. Może ono upatrzyło już konkretne miejsce do treningów? Warto wziąć pod uwagę zdanie swojej pociechy i nie przymuszać jej do pójścia w miejsce, którego z rożnych powodów może nie akceptować. Dobrym pomysłem jest zorientowanie się, do jakich szkół karate w Warszawie uczęszczają koleżanki i koledzy naszego dziecka. Zapisanie dziecka na wspólne zajęcia z przyjaciółmi na pewno sprawi, ze będzie ono uczęszczać na nie tym chętniej.