Celem samoobrony jest efektywna obrona przed fizycznym atakiem agresora. Podjęcie kursu, nie tylko wzbogaca wiedzę na temat, jak skutecznie unikać zagrożenia i się bronić, ale też jak opanować panikę i nabrać pewności siebie. Podstawowym błędem wielu osób, jest zaprzestanie nauki po zaledwie kilku godzinach treningu. Należy jednak pamiętać, że teoretyczne opanowanie podstaw, jest jedynie wstępem do złożonej i wieloetapowej pracy.

Kurs samoobrony dla każdego

Bardzo często kurs samoobrony sam w sobie dla wielu kursantów wydaje się nudny. To też jest poniekąd przyczyną przerwania treningów. Z pomocą przychodzi więc krav maga we Wrocławiu. Bazując na podstawowych chwytach zaczerpniętych ze wschodnich sztuk walki, zabiera uczestnika zajęć w podróż po pasjonującym świecie odkrywania możliwości fizycznych swojego ciała. Krav maga to doskonała forma treningu fizycznego, ale i mentalnego. Ćwiczy, jak zachować spokój, zimną krew i podejmować szybkie i trafne decyzje. Wbrew krzywdzącym opiniom, nie jest jedynie dziedziną uczącą walki. Bardzo ważnym aspektem udanej samoobrony, jest również prawidłowa ocena sytuacji i podjęcie decyzji o wycofaniu się z pola przeciwnika. Celem samoobrony jest ochrona zdrowia i życia, a ucieczka jest tego częścią.

kurs samoobrony wrocławKrav maga uczy:

 • jak i gdzie rozpoznać zagrożenie,
 • prawidłowo ocenić przeciwnika i trafnie rozpoznać jego słabe punkty,
 • jak zachować się w terenie,
 • jak prawidłowo wykorzystać otoczenie na swoją korzyść,
 • jak zrobić broń z przedmiotów, które mamy pod ręką,
 • jak przejąć broń agresora i użyć jej we własnej obronie,
 • w jakie miejsca trafiać celnie i skutecznie,
 • jak przeprowadzić samoobronę w przypadku, kiedy agresor ma nad nami wyraźną przewagę pod względem wyglądu i sprawności fizycznej,
 • doskonałej koordynacji przestrzennej i niezawodnego refleksu,
 • uwierzyć w siebie i w swoje możliwości,
 • jak ochronić siebie i dziecko, które jest przy nas.

Krav maga nie tylko dla mężczyzn

Krav maga dedykowana jest dla każdego, bez względu na wiek, wagę i sprawność uczestnika. Co ciekawe, w ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania samoobroną wśród kobiet. Ku zaskoczeniu, nawet filigranowa kobieta z powodzeniem może sobie poradzić z postawnym przeciwnikiem. Jednym z głównych przekazów krav magi, jest nauka prawidłowej mowy ciała. Ma to znaczenie szczególnie dla kobiet, które w chwili zagrożenia przybierają postawę skuloną i zgarbioną.

Jedną z form przystąpienia do aktu samoobrony jest przybranie poprawnej postawy ciała. Wyprostowane plecy, głowa uniesiona do góry, pewny i mocny krok to pierwszy i bardzo wyraźny sygnał, mówiący iż bez względu na gabaryty jesteśmy bardzo pewni siebie i gotowi do obrony. Dopełnieniem postawy jest głos. Stanowczy, mocny i donośny. Każdy z tych elementów składa się na skuteczną samoobronę, która, odpowiednio podjęta już na początku, może szybko zakończyć się naszym sukcesem.

sztuki walki wrocław

Kurs samoobrony we Wrocławiu. Sprawdź ofertę kravgym.pl

Postaw na aktywność i rozwój z krav magą

Krav maga jest doskonałą formą rozpoczęcia aktywności fizycznej, również dla osób początkujących. Dostosowana do uczestnika, wspomaga jego rozwój psycho-fizyczny, wzmacnia poszczególne partie mięśniowe, pozytywnie wpływa na kondycję całego organizmu, a ponadto pięknie rzeźbi sylwetkę. Zajęcia docenią również osoby starsze. Krav maga pozwala podtrzymać sprawność, ale też dotlenia i wspomaga funkcje życiowe organizmu. Zajęcia prowadzone są w grupach podzielonych pod względem stopnia zaawansowania i doświadczenia sportowego. Dlatego odnajdą się na nich zarówno czynni sportowcy, jak i osoby, dopiero zaczynające przygodę z aktywnością fizyczną.