Jest to inaczej plastyka powiek. W zakres jej działań wchodzi między innymi korekta powiek górnych i dolnych. Najczęściej wykonuje się ją w celu zniwelowania widocznego procesu starzenia się organizmu. Jednakże jest to także dobra metoda na to, aby poprawić wrodzony anatomiczny kształt oka, na przykład problem związany z opadającą powieką.

Jakie metody wykorzystywane są w zabiegach blefaroplastyki?

Blefaroplastyka wykorzystuje różne techniki. Jest to klasyczna plastyka powiek, metoda laserowa i zabieg z użyciem plazymy. Pierwsza przynosi spodziewane efekty w sytuacji poważniejszych problemów. Jest ona zatem najbardziej inwazyjna. Technika laserowa może polegać na wykorzystaniu narzędzia jako lasera tnącego i wówczas taki zabieg nie różni się bardzo od metody klasycznej. Często jednak pomaga on ujędrnić skórę. Ostatnie rozwiązanie daje efekt odparowania naskórka. W efekcie dochodzi do bardzo dużej poprawy wyglądu powiek. Najważniejszym efektem tego zabiegu są względy wizualne. Jednakże w dużej mierze blefaroplastykę przeprowadza się u osób, u których doszło do wytworzenia się nadmiaru skóry ograniczającej widoczność.

Na czym polega kurs blefaroplastyki?

Jest to praktyczny kurs plastyki powiek, który przeprowadzany jest na poziomie podstawowym. Szkolenie przeznaczone jest w dużej mierze dla lekarzy, którzy są w trakcie specjalizacji z zakresu okulistyki i chirurgii plastycznej. Cechą charakterystyczną kursu jest nastawienie na kształtowanie umiejętności praktycznych. Podczas zajęć uczestnicy pod okiem profesjonalisty prowadzą zabiegi na preparatach zwierzęcych.

Co obejmuje i ile trwa kurs?

Szkolenie blefaroplastyki składa się z 10 zajęć praktycznych odbywających się w 9-osobowych, czyli bardzo kameralnych grupach. Wszystko odbywa się z uwzględnieniem zasad sanitarno-epidemiologicznych. Dla kursantów przygotowano także codzienny posiłek. Jest zatem przerwa kawowa, ciasta i 2 daniowy lunch. Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymują również dodatkową potrawę. Potwierdzeniem odbycia szkolenia jest certyfikat ukończenia kursu.

powieki

Ile kosztuje kurs blefaroplastyki?

Kurs blefaroplastyki prowadzony przez Medelight kosztuje 2999 złotych. Osoby, które zrealizowały płatność do 17 września, zapłaciły kwotę 2599 złotych.

Dlaczego warto uczestniczyć w kursie blefaroplastyki?

Szkolenie blefaroplastyki to wspaniały kurs dla okulistów i nie tylko. Największą zaletą tego szkolenia jest to, że stawia ono przede wszystkim na rozwój umiejętności praktycznych. Po każdym bloku teoretycznym odbywają się zajęcia teoretyczne. Dzięki temu kursanci mogą przećwiczyć to, czego dowiedzieli się w trakcie zajęć. Osobą prowadzącą jest specjalista w dziedzinie blefaroplastyki, który ma ponad 20-letnie doświadczenie. Umiejętności zdobywał nie tylko w Polsce, ale także na szkoleniach międzynarodowych. Pomógł także wielu pacjentom odzyskać dobry wygląd, a także lepszą jakość życia. Uczestniczył też w wielu zabiegach onkologicznych. Wszystkimi metodami, o których się dowiedział i z których korzysta podzieli się z uczestnikami szkolenia w Medelight. W trakcie zajęć kursanci wzbogacą się w wiadomości z zakresu anatomii powiek i całego obszaru oka, badań i kwalifikacji pacjenta, planowania zabiegu czy też wyboru właściwej dla niego techniki.