Wybór poradni specjalistycznej nie należy do najłatwiejszych. Wielu pacjentów szuka placówki medycznej, w której nie tylko uzyskają niezbędną pomoc w naglących przypadkach, ale również nie będą mieli problemów z dostaniem się na wizytę do lekarza. Niestety, obecnie coraz więcej poradni ma bardzo długi czas oczekiwania na wizytę, przez co dostanie się do specjalisty nierzadko zajmuje nawet kilka miesięcy.

Wybierając swoją poradnię lekarską warto zwrócić uwagę na wiele aspektów, które mogą wpłynąć na jakość leczenia, a także łatwość kontaktu czy czas oczekiwania na wizytę. Niektóre przychodnie posiadają bardzo dobrą organizację, przez co na wizytę na Narodowy Fundusz Zdrowia nie trzeba czekać wiele miesięcy. W naglących przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie wybór przychodni, która przyjmuje nie tylko pacjentów na NFZ, ale również prywatnie.

Czym się kierować przy wyborze poradni specjalistycznej?

Każdy ma prawo do podstawowej opieki medycznej, którą otrzyma w przychodni rodzinnej bądź szpitalu. Aktualnie w przypadku placówek medycznych nie obowiązuje rejonizacja, dlatego każdy może otrzymać pomoc w przychodni, którą sam wybierze. Dlatego też wiele osób zwraca szczególną uwagę na to, jacy specjaliści przyjmują w danej placówce oraz jaką jakość usług oferują. Nie bez znaczenia ma także łatwość w kontakcie podczas rejestracji i w trakcie wizyty. Teoretycznie są to mało istotne aspekty, w praktyce jednak mają one ogromne znaczenie dla komfortu pacjenta.

Wybór poradni lekarskiej należy dokładnie przemyśleć. Ważne są między innymi takie kwestie jak dojazd i odległość od miejsca zamieszkania czy pracy. Na podstawie tego możliwe będzie komfortowe umawianie wizyt i brak konieczności organizacji całego dnia pod wizytę u lekarza. Pacjenci, którzy wybiorą odpowiednio położoną przychodnię nie będą tracić czasu na dojazdy czy stanie w korkach.

Jaki lekarz przyjmuje w poradni specjalistycznej?

Szukając odpowiedniej placówki medycznej należy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, jacy lekarze specjaliści w niej przyjmują. Poradnie specjalistyczne najczęściej oferują pomoc medyczną w wielu zakresach medycznych – począwszy od lekarza pierwszego kontaktu, neurologa, okulistę czy chirurga.

Do najczęściej szukanych poradni należy poradnia chirurgiczna. Coraz więcej pacjentów potrzebuje niezbędnej pomocy w diagnozowaniu oraz leczeniu chorób z zakresu chirurgii ogólnej. Chirurgia kojarzy się przede wszystkim z operacjami i zabiegami przeprowadzanymi na oddziałach szpitalnych. Jednak warto pamiętać o tym, że poradnia chirurgiczna specjalizuje się także w opatrywaniu ran i przeprowadzania drobnych zabiegów w znieczuleniu miejscowym.

Szukając poradni chirurgicznej warto zwrócić uwagę również na możliwość leczenia na miejscu urazów ze złamaniem lub skręceniem, schorzeń nadgarstków czy usuwania zmian skórnych i pobierania ich do badania histopatologicznego.

Zabiegi wykonywane w poradni chirurgicznej

Chirurg Jelenia Góra zajmuje się leczeniem szeroko pojętych problemów z zakresu chirurgii ogólnej. Szukając odpowiedniego specjalisty warto zwrócić uwagę na wykonywane w poradni chirurgicznej zabiegi. Z niektórymi schorzeniami i problemami wcale nie trzeba udawać się do szpitala, gdyż w wielu przypadkach lekarz chirurg będzie w stanie przeprowadzić je w dobrze wyposażonej przychodni.

W poradni chirurgicznej można otrzymać pomoc z zakresu:

  • diagnostyki obrazowej USG oraz RTG, a także densytometrii i badania elektrofizjologicznego mięśni i nerwów,
  • podstawowych etapy diagnostyki chorób nowotworowych, w tym przeprowadzania biopsji i pobierania wycinka do badania histopatologicznego,
  • leczenia zespołu cieśni nadgarstka,
  • usuwania zmian skórnych (brodawek, kaszaków, tłuszczaków, torbieli naskórkowych) oraz tkanek miękkich,
  • opatrywania ran i leczenia zmian urazowych,

Kwestia rejestracji do specjalisty

Wybierając poradnię chirurgiczną warto także zwrócić uwagę na wszystkie kwestie związane z rejestracją do specjalisty. Problemy z połączeniem lub dodzwonieniem się do rejestracji skutecznie zniechęcają do tego, aby korzystać z pomocy lekarza. Profesjonalne poradnie ułatwiają pacjentom kontakt i rejestrację, udostępniając im różne możliwości zarezerwowania wizyty.

Czas oczekiwania na wizytę u chirurga

Problem z dostępnością wolnych terminów do specjalisty sprawia, że wiele osób rezygnuje i szuka innej poradni, gdzie na wizytę nie trzeba czekać wiele miesięcy. Dlatego dobrze jest wybrać taką poradnię chirurgiczną, w której terminy konsultacji ze specjalistą nie są odległe.