Czy istnieje sposób na skuteczne i bezbolesne pozbycie się zmarszczek? Tak!

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu przełomowej technologii ultradźwiękowej, która pozwala na przeprowadzanie nieinwazyjnych zabiegów na optymalnej głębokości w skórze właściwej.

Czym jest urządzenie SofWave?

Urządzenie SofWave, bazujące na innowacyjnej synchronicznej technologii ultradźwiękowej z Izraela i USA, pozwala na przeprowadzanie zabiegu redukującego zmarszczki i poprawiającego gęstość skóry.

Posiada wbudowane aktywne chłodzenie z mechanizmem sprzężenia zwrotnego oraz mechanizm umożliwiający kontrolę energii w czasie rzeczywistym. Urządzenie posiada ponadto moduł stałego generatora oraz siedem wbudowanych stałych przetworników ultradźwiękowych.

Jak działa urządzenie SofWave?

Urządzenie SofWave wyposażone jest w siedem przetworników generujących wiązki ultradźwiękowe o dużej mocy, które dostarczają energię z wysokim odsetkiem pokrycia powierzchni tkanki.

Ultradźwięki stymulują produkcję i przebudowę kolagenu, co stanowi idealne rozwiązanie zarówno w procesie redukcji zmarszczek, jak i poprawy gęstości skóry. Dzięki zabiegom z zastosowaniem urządzenia możliwe jest również konturowanie rysów twarzy. Urządzenie SofWave może być więc z powodzeniem wykorzystywane w celu:

  • eliminacji zmarszczek
  • ujędrnianiu wiotkiej skóry
  • eliminacji podwójnego podbródka
  • ujędrnianiu fałd nosowo-wargowych
  • likwidacji tak zwanych „chomików”, czyli ujawniających się z wiekiem opadających policzków

Charakter zabiegu z wykorzystaniem SofWave

Istotną cechą zabiegów z wykorzystaniem SofWave jest zastosowanie opatentowanej technologii pozwalającej na jednoczesne dostarczanie energii wraz z chłodzeniem naskórka. Temperatura tkanek wewnętrznych w trakcie zabiegu wynosi od 65 do 70 °C, technologia chłodzenia naskórka zapobiega jednak poparzeniom.

W trakcie zabiegu z wykorzystaniem SofWave możliwe jest jednorodne dostarczenie energii o wysokiej gęstości na głębokość 1,5-2 milimetrów do skóry właściwej.

Wartość zastosowanej energii wynosi od 3 do 5 J, czyli aż kilkanaście razy więcej niż przy zabiegach HIFU. Efekty działania urządzenia na skórę pacjentów są udowodnione klinicznie na podstawie serii przeprowadzonych szczegółowych badań.

Zalety stosowania technologii ultradźwiękowej 

Główną zaletą zabiegu z wykorzystaniem technologii ultradźwiękowej stosowanej przez urządzenie SofWave jest jego nieinwazyjność. Pozwala ona pacjentom na powrót do wykonywania codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu.

Wiązka ultradźwiękowa wysyłana przez SofWave omija powierzchnię skóry, w sposób natychmiastowy i bezpośredni docierając do skóry właściwej, dzięki czemu nie powoduje zranień naskórka. Stosowanie technologii ultradźwiękowej oznacza również brak ryzyka uszkodzenia tkanki tłuszczowej, które me miejsce przy zabiegach z użyciem HIFU.

Jest to o tyle istotne, że pomaga uniknąć w późniejszym czasie konieczności stosowania wypełniaczy. Dodatkowymi zaletami zabiegów z wykorzystaniem ultradźwięków jest krótki czas ich trwania oraz możliwość poddawania się nim przez cały rok.

Zalety wynikające z korzystania z urządzenia SofWave dla lekarzy 

Urządzenie SofWave zostało zaprojektowane tak, by jego użytkowanie było jak najbardziej intuicyjne i nie wymagało spędzenia długich godzin na studiowaniu i zapamiętywaniu instrukcji obsługi. Technologia ultradźwiękowa leżąca u podstaw funkcjonowania urządzenia nadaje się do każdego typu skóry, co nie powoduje ograniczeń i nie narzuca lekarzowi konieczności przeprowadzania selekcji pacjentów.

W trakcie zabiegu z użyciem SofWave następuje natychmiastowe chłodzenie obszaru zabiegowego zapewniające pełne bezpieczeństwo procesu, co w znacznym stopniu niweluje ryzyko wystąpienia błędu lekarskiego. Istotną korzyścią dla lekarzy wykonujących zabiegi przy użyciu SofWave jest oferowana przez urządzenie opcja kontroli energii.

pozbądź się zmarszczek w bezbolesny sposób

Zalety zabiegów z zastosowaniem urządzenia SofWave dla pacjentów 

Niewątpliwą zaletą zabiegu z użyciem SofWave dla pacjentów jest wspomniana wcześniej nieinwazyjność, która powoduje brak okresu rekonwalescencji. Umożliwia to natychmiastowy powrót do wykonywania codziennych obowiązków i nie powoduje konieczności zapewniania opieki po zabiegu.

Zastosowanie technologii ultradźwiękowej przynosi ponadto natychmiastowe efekty widoczne już w momencie opuszczenia gabinetu lekarskiego. Sam zabieg trwa przy tym niezwykle krótko – od 30 do 45 minut – co sprawia, że z powodzeniem może być wykonany nawet w trakcie przerwy na lunch.

Uwzględniając przy tym możliwość korzystania z zabiegów z użyciem SofWave o każdej porze roku, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że stanowią one jeden z najlepszych sposobów na szybkie, skuteczne i całkowicie bezbolesne pozbycie się zmarszczek i ujędrnienie skóry.