Wyposażenie medyczne w szpitalach, gabinetach lekarskich, klinikach czy przychodniach musi spełniać szczególne kryteria.

Zawsze powinniśmy decydować się na sprzęt, który jest certyfikowany, łatwy w dezynfekcji i zapewni komfort odwiedzającym gabinet pacjentom. Znalezienie wyposażenia, które spełnia wszystkie te kryteria jest najłatwiejsze w renomowanych sklepach.

Gdzie kupić wyposażenie medyczne?

Zarówno lekarze, jak i personel medyczny, musi zaopatrywać się w wyposażenie medyczne w specjalistycznych sklepach. Najlepiej jest wybierać przedsiębiorstwa, które mają wieloletnie doświadczenie w branży medycznej. Dzięki temu zyskujemy pewność, że pracownicy danej firmy będą potrafili nam profesjonalnie doradzić i odpowiedzieć na wszystkie ewentualne pytania.

Z zakupiony przez nas sprzęt medyczny powinien mieć niezbędne certyfikaty. Dobrze jest więc kupować w sklepach, które współpracują tylko ze sprawdzonymi producentami sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

Idealnym rozwiązaniem są zakupy przez Internet. Kupując w ten sposób nie musimy się śpieszyć. Zakup wyposażenia medycznego jest bardzo poważną decyzją i wymaga rozwagi. Zakupy online pozwalają nam wszystko przemyśleć i w łatwy sposób porównać różne rozwiązania. Ułatwia to przeanalizowanie dokładnie parametrów każdego sprzętu tak, aby zdecydować się na najlepszy zakup. Z tego względu liderzy na rynku, oferują zakupy zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i online.

Sprzęt do gabinetów lekarskich

Na co zwrócić uwagę kupując wyposażenie medyczne?

Powierzchnie krzeseł, stołów i biurek mogą być pożywką dla wirusów, bakterii i pleśni. Wybierając meble do opieki zdrowotnej, wybierzmy te, których powierzchnie są nieporowate i wolne od szczelin, w których mogą czaić się zarazki. Powierzchnie przeciwdrobnoustrojowe i tapicerka są koniecznością, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób. Istnieje wiele wysokowydajnych tkanin i wykończeń odpornych na plamy, które świetnie sprawdzają się w ośrodkach medycznych. Najlepiej jest wybrać łatwe do czyszczenia, antybakteryjne materiały, które odpychają i niszczą organizmy zakaźne.

Meble szpitalne i kliniczne muszą być bezpieczne oraz wygodne w użyciu dla każdego, bez względu na wiek, wielkość ciała lub niepełnosprawność fizyczną. Na przykład miejsca siedzące na nieco wyższych wysokościach i z bezpiecznymi podłokietnikami są świetnym rozwiązaniem, o ile są mocne i trudne do przewrócenia. Warto również wziąć pod uwagę meble z miękkimi narożnikami i krawędziami, aby zmniejszyć obrażenia w razie upadku.

Chcemy również upewnić się, że meble nie są nadmiernie łatwopalne i nie zawierają żadnych ostrych lub wymiennych elementów, które mogłyby zostać wykorzystane do wyrządzenia szkody sobie lub innym osobom. Ostatecznie każdy rodzaj mebli znajdujący się w placówce medycznej musi zapewniać wygodę pacjentom oraz ich rodzinom.

bezpieczne wyposażenie medyczne

Profesjonalne meble medyczne można znaleźć w ofercie firmy X-REH.

Ważne jest, aby zepsute lub źle funkcjonujące elementy były naprawiane lub wymieniane natychmiast. Dokonując wyboru dostawcy, pamiętajmy, aby wybrać firmę z szerokim asortymentem w której można skorzystać gwarancji.

Wybierając meble medyczne, należy również wziąć pod uwagę poczekalnię, w której pacjenci oczekują na przyjęcie, często ze swoimi bliskimi. Dlatego ważne jest, aby wyposażenie było przystosowane zarówno do potrzeb pacjentów, jak i ich rodzin. Dobrze jest również skonfigurować pomieszczenia poczekalni z uwzględnieniem warunków akustycznych, aby zminimalizować głośny hałas i sprawić, by pacjenci i ich rodziny czuli się komfortowo.