Obecnie, basen wypełniony piłeczkami jest popularny i stanowi jedną z najlepszych rozrywek dla dzieci, zarówno starszych, jak i młodszych. Baseny takie znajdują się w wielu miejscach, począwszy od przedszkoli, na wesołych miasteczkach skończywszy. Baseny te są dostępne dla wszystkich dzieci. Często możemy zaprowadzić naszą pociechę na kryte place zabaw, na stadiony lub miejsca na świeżym powietrzu, gdzie znajdują się baseny z piłeczkami. Maluchy bawią się długo i intensywnie w suchym basenie, zapewniając sobie nie tylko rozrywkę. Jako że najlepiej uczyć dzieci poprzez zabawę, dzieciaki mogą poznać i nauczyć się rozróżniać kolory itp.


Baseny z piłeczkami stosowane są w przypadku wszystkich dzieci. Warto jednak wspomnieć, że niezwykle istotną rolę, basen z piłeczkami odgrywa w rozwoju dzieci niepełnosprawnych, chorych lub opóźnionych w rozwoju. Korzyści płynące z przebywania w takim basenie, są takie same, jak w przypadku dzieci zdrowych. Jednak, maluchy cierpiące z różnych powodów, mogą odczuwać jeszcze większą radość ze spędzania czasu w otoczeniu kolorowych piłeczek.

Wpływ suchego basenu na dzieci

Oprócz tego, że maluchy zdobywają nową wiedzę dzięki zabawom w basenie z piłeczkami, mogą również odprężyć się i zrelaksować. Słusznie mówi się, że ruch to zdrowie. Dzieci, które korzystają z suchego basenu, mogą się wybawić w ruchu. Maluchy mają szansę ćwiczyć swoją koordynację – poruszanie się w basenie pełnym piłeczek nie jest łatwym zadaniem i zapewne każdy z nas wie to z własnego doświadczenia J. Dzieci więc będą od najmłodszych lat mogły ćwiczyć swoje malutkie mięśnie i kości.

Dodatkowym atutem zabawy w basenie z piłeczkami, jest masaż. Piłeczki, wbrew pozorom, pozytywnie wpływają nie tylko na ruchy dzieci i ich wzrok. Dłuższe przebywanie w takim basenie, zapewnia dzieciom delikatny masaż – małe piłki przesuwają się po ciele dzieci, dzięki czemu maluchy mogą rozluźnić swoje mięśnie. To z kolei powoduje znaczną poprawę nastroju. Basen z piłeczkami jest napełniany najczęściej po brzegi, przez co dzieci często wręcz nurkują w piłkach, leżą na nich i przedzierają się przez nie. Jest to więc idealny masaż dla maluchów.

basen z piłeczkami

Dzieci uwielbiają zabawę w basenie z piłeczkami – warto zastanowić się nad wyborem takiej opcji do domu czy przedszkola.

Jak wybrać basen z piłeczkami?

Aby zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę, należy wybierać baseny miękkie i odpowiednio wysokie. Ścianki basenu nie mogą jednak przykrywać całego dziecka. Dodatkowo, maluchy nie mogą powypadać z basenu – należy więc dopasować jego wielkość do wieku dzieci oraz do miejsca, w którym będzie się on znajdował. Istotne jest, by piłeczki w basenie były miękkie i niezbyt małe – dzieci uwielbiają brać wszystko do buzi, więc zawsze możemy dokupić odpowiednie piłeczki osobno. Za najlepsze uchodzą baseny piankowe – są one odpowiednio miękkie, więc ich użytkownicy rekomendują je jako najbardziej bezpieczne.

Warto również dodać, że istnieje specjalny typ basenów, który służy rehabilitacji. Charakteryzuje się on ponadprzeciętną wielkością i miękkością. Jest to typ basenu przeznaczony dla dzieci chorych lub mających znaczne problemy z poruszaniem się. Dzisiaj więc możemy zapewnić rozrywkę i możliwość zdobywania podstawowej wiedzy każdemu dziecku. Sprawdź ofertę sklepu internetowego Liger.net.pl i wybierz basen dopasowany do potrzeb twojego dziecka.

Baseny z piłeczkami muszą być przede wszystkim bezpieczne. Rola, jaką odgrywa edukacja, może czasami zejść na drugi plan. Warto jednak umieć połączyć obie te funkcje i zapewnić dziecku dostęp do przyjemnego miejsca, do którego chętnie się wraca i zdobywa nową wiedzę.