Masaż bańką chińską jest jedną z najchętniej stosowanych i naturalnych metod wykorzystywanych w lecznictwie i kosmetologii. Sprawdźmy zatem, na czym on polega, dla kogo jest polecany oraz jakie ma działanie.
Na czym polega masaż bańką chińską?
Bańki chińskie kształtem przypominają okrągłe stożki, które wykonane są z tworzywa sztucznego. Zazwyczaj jest to silikon lub guma. Nie jest to metoda, która po jednorazowym zastosowaniu przyniesie spektakularne efekty, dlatego warto odbyć co najmniej kilka serii masażu, najlepiej 2-3 razy w tygodniu po około 20 minut. Masaż powinien odbywać się na siedząco lub leżąco, nigdy na stojąco!
Przed masażem powinniśmy zadbać o to, aby nasza skóra była czysta i sucha. Następnie powierzchnia skóry, na której będzie odbywał się masaż, powinna zostać pokryta olejkiem, dzięki któremu zostanie zwiększony poślizg, a tym samym masaż będzie przyjemniejszy. Przykładanie baniek powinno rozpocząć się od kostek. Proces ten polega na zastosowaniu mechanizmu próżniowego poprzez zassanie fragmentu skóry, do którego precyzyjnym ruchem przystawiana jest bańka. Następnie przyrząd należy powolnymi ruchami przesuwać ku górze w kierunku węzłów chłonnych znajdujących się w kolanie. Bańki przystawione na wysokości uda powinny być przesuwane od kolana w kierunku do węzłów chłonnych w pachwinie. Zaleca się, żeby intensywność masażu zwiększać stopniowo, dlatego podczas pierwszego zabiegu najlepiej użyć baniek o małej średnicy i zadbać o to, aby masaż nie był zbyt intensywny. Jeżeli na skórze pojawią się siniaki, powinniśmy zrobić przerwę i poczekać do ich wchłonięcia. Podczas pierwszych masaży ruchy powinny być precyzyjne, aczkolwiek niezbyt mocne i wykonywanie w kierunku prostym. Po kilku w ten sposób odbytych seriach masaży i przyzwyczajeniu się skóry zaleca się, aby bańki przesuwać ruchami kolistymi lub spiralnymi.
Masaż bańką chińską- wskazania
Wskazaniami do zastosowania masażu bańką chińską są:
- cellulit- proces polegający na zassaniu fragmentów skóry, a następnie wykonywaniu ruchów w kierunku górnych partii ciała pod wpływem mechanizmu próżniowego, powoduje zwiększenie ukrwienia i dotlenienia tkanek, a także polepszenie metabolizmu komórek skóry i tkanki podskórnej. Proces ten sprzyja również lepszemu przepływie limfy, co w efekcie skutkuje stopniową redukcją skórki pomarańczowej (cellulitu),
- niektóre bóle kręgosłupa,
- bóle migrenowe,
- dolegliwości bólowe spowodowane napięciem mięśniowym,
- zaburzenia ukrwienia,
- rozstępy,
- przeziębienie i choroby układu oddechowego, np. astma,
- skóra pozbawiona blasku, jędrności i elastyczności,
- stany zwyrodnieniowe,
- stany pourazowe.
Masaż banką chińską- przeciwskazania
Przeciwskazaniami do stosowania tego rodzaju masażu są:
- żylaki,
- ciąża,
- stan zapalny w organizmie,
- skóra naczynkowa i bardzo wrażliwa- w przypadku osób borykających się z tym problemem o słuszności zabiegu powinien zdecydować kosmetolog lub lekarz dermatolog, ponieważ masaż może wywołać niepożądane skutki w postaci popękanych naczynek,
- blizny,
- uszkodzenia na powierzchni skóry,
- trądzik,
- egzema,
- nowotwory,
- menstruacja,
- wiek dziecka poniżej 4 lat,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- choroby autoimmunologiczne.
Masaż bańką chińską w Gdańsku- zapraszamy na masaż pod czujnym okiem specjalisty
Masaż bańką chińską w Gdańsku wykonany przez doświadczonego i wykwalifikowanego specjalistę sprawi, że kondycja skóry i organizmu ulegnie znacznej poprawie, a dzięki udowodnionym właściwościom relaksującym i odprężającym, masaż wspomoże organizm w utrzymaniu nie tylko dobrej kondycji fizycznej, lecz także psychicznej. Ponadto pomoże usunąć toksyny i poprawi mikrokrążenie oraz ukrwienie skóry. Masaż bańką chińską przyczyni się również do zwiększenia odporności organizmu oraz do wymodelowania sylwetki ciała.