Poszukując sposobów na przerwanie ciągu alkoholowego można sięgnąć po bardziej radykalne a tym samym skuteczne metody. Jedną z takich metod jest detoks alkoholowy, który sprawdza się zarówno w przypadku wielodniowego picia jak i okazyjnego zatrucia się alkoholem. Bazując na doświadczeniu terapeutów i lekarzy specjalizujących się w dziedzinie uzależnienia od alkoholu można sięgnąć po pomoc która działa niemal natychmiast.

Kto może skorzystać z tej usługi medycznej? Przede wszystkim ludzie, których stan upojenia alkoholowego przeciąga się w czasie a sami potrzebujący pomocy nie mogą przerwać picia a tym samym nie dają sobie szansy na wytrzeźwienie. To przede wszystkim do nich kieruje się detoks alkoholowy, który świadczony jest albo w wyspecjalizowanej placówce albo w innym dowolnym miejscu. Detoksykacja pod tym względem jest świadczeniem uniwersalnym, które może być stosowane w związku z wieloma okolicznościami.

A na czym polega taki zabieg? Przede wszystkim na podawaniu leków i płynów w formie kroplówek. Specjalnie dobrane do pacjenta zestawy powodują, że już po kilku chwilach po rozpoczęciu całego procesu pacjent zaczyna się czuć lepiej a powrót do trzeźwego życia odbywa się znacznie szybciej niż w normalnych warunkach. Co bardzo istotne detoks pozwala na powrót do trzeźwości bez bólu głowy, nudności, dezorientacji i wielu innych skutków ubocznych odstawienia alkoholu. Z tego punktu widzenia detoksykacja jest korzystna także dla zdrowia pacjenta.

Do kogo zwrócić się po pomoc?

Detoks wykonuje wiele placówek w naszym kraju z czego duża część oferuje wyjazdy do pacjenta. Jest to duży komfort ponieważ nie trzeba troszczyć się o jego przewóz, który w warunkach upojenia alkoholowego jest dodatkowym obciążeniem dla pacjenta. Ze względu na to, że nad całym procesem pieczę zawsze sprawuje lekarz jest to zabieg całkowicie bezpieczny i pozbawiony ryzyka. Dlatego warto zwrócić się po pomoc jeśli czujemy że my sami bądź ktoś z naszych bliskich nie radzi sobie z ilością oraz długością ciągów alkoholowych. W takich sytuacjach detoks gwarantuje szybki powrót do normalnego życia.