Nadwaga i otyłość to coraz częstszy problem miliona ludzi na całym świecie. Powodem jest zazwyczaj zwykle objadanie się, przyjmowanie za dużej ilości energii, a także złe nawyki żywieniowe. Mało kiedy są to geny, choroby i inne wymówki stosowane przez osoby otyłe. Tacy delikwenci chcą również iść na skróty i szukają cudownego sposobu na szybkie i bez wysiłkowe utracenie kilogramów. W tym celu decydują się na różne dziwne pomysły, które okazują się zgubne w skutkach. Oto lista najdziwniejszych diet świata!

Bagna

Jak okazuje się, pomysły takie wpadały ludziom już od dawnych czasów. Na początku XVIII wieku twierdzono, że w celu utracenia zbędnych kilogramów należy… unikać bagien. Jeden z amerykańskich fizyków wykazał bowiem, że ludzie zamieszkujący obszary bagienne częściej zmagają się z nadwagą. Wystosował on nawet oficjalny traktat, gdzie szczególnie uczulano ludzi na bagna.

Ocet

Z kolei wiek XIX przyniósł nam kolejny wyśmienity pomysł, w postaci spożywania jak największej ilości octu. Był to bardzo kontrowersyjny pomysł lecz i on zyskał swoich zwolenników, był nim sam Lord Byron.

Na pastora

W 1980 roku jeden z amerykańskich pastorów zwrócił uwagę, że ludzie otyli jedzą zdecydowanie za mało warzyw, a i uprawiają za dużo seksu. Jak widać głównym założeniem tej diety była abstynencja seksualna, dlatego prawdopodobnie nie znalazła ona wielu zwolenników…

Wypluwanie jedzenia

Na początku XX wieku pewien desperat, chciał schudnąć ponieważ z powodu otyłości odmówiono mu ubezpieczenia zdrowotnego. Postanowił on zastosować dietę, polegającą na wielokrotnym przeżuwaniu pokarmu, który ostatecznie został wypluty. Niestety nie osiągnął on upragnionych skutków.

sen

Sen

W latach 60-tych zapanowała moda na dietę senną, która polegała na… spaniu. Zauważono, że w czasie snu człowiek spala bardzo dużo kalorii, tak więc osoby ją stosującej każdy wolny moment poświęcali na sen. Z tej diety korzystał sam Elvis Presley.

Waciki

Koniec XIX wieku i początek XX-tego to czasy wychudzonych modelek, pragnących utrzymać rozmiar 0. Zaczęto stosować dietę wacikową, polegającą na zajadaniu się wacikami, które nie dość, że nie posiadają kalorii, to jeszcze nie posiadają złego smaku.

Tasiemce…

Bardziej zdesperowane osobniki decydowały się na połknięcie larwy tasiemca, dzięki czemu można przyjmować nieskończoną ilość jedzenia, które ostatecznie i tak zostanie pochłonięte przez pasożyta.

Jak widać pomysłowość ludzi nie zna granic, albo raczej głupota. Nigdy nie decydujcie się na takie dziwne pomysły, gdyż nie ma cudownego sposobu na zrzucenie nadmiaru kilogramów. Tak jak jadłeś całe lata i przybierałeś na wadze, tak lata musisz poświęcić na powrót do idealnej sylwetki. Zacznij odżywiać się zdrowo i regularnie ćwiczyć, to jest jedyna słuszna dieta.