Markowe oprawki okularów korekcyjnych już od dłuższego czasu przyciągają uwagę zarówno optyków, jak i pacjentów poszukujących wyjątkowych, stylowych, wygodnych i przede wszystkim wysokiej jakości oprawek. Noszenie okularów na co dzień bywa uciążliwe i do niedawna dość chętnie zastępowano je soczewkami tak często, jak to tylko możliwe. Dzięki produktom marek takich jak Tommy Hilfiger, Guess, Tous , czy Marc O’Polo postrzeganie oprawek zmieniło się jednak zupełnie i dziś są one nie tylko praktyczną pomocą medyczną, ale i genialnym dodatkiem modowym. Czym wyróżniają się markowe oprawki okularów i dlaczego warto na nie postawić?

Najważniejsze zalety markowych oprawek do okularów

Dobrze dopasowane oprawki okularowe to nie tylko kwestia ich estetycznego wyglądu i doboru pod kątem kształtu twarzy czy konkretnej stylizacji, ale przede wszystkim sprawa jakości wykonania gwarantującej bezpieczne użytkowanie okularów. Zarówno plastikowe, jak i metalowe oprawki muszą spełniać pewne standardy bezpieczeństwa i komfortu, by podczas noszenia nie uwierały w nos, za uszami czy w policzki, na których mogą opierać się oprawki. Te markowe, choć droższe, z pewnością są pod tym względem znacznie lepszym wyborem.

dobr oprawek

Co wyróżnia markowe oprawki? Ogromną różnicę w jakości dają przede wszystkim wykorzystane przy produkcji materiały oraz metody ich formowania, które zapobiegają osłabieniu struktury oprawki i pozwalają na dopasowanie rozmiaru indywidualnie do każdego klienta. W przypadku oprawek plastikowych, ogromną zaletą tych markowych jest wykorzystanie wewnątrz cienkiego drucika, dzięki któremu można dogiąć zauszniki w trakcie użytkowania, tak by noszenie okularów było zawsze wygodne.

Ciekawostką odznaczającą oprawki markowe na tle rozwiązań stosowanych w tańszych modelach jest też znacznie stabilniejsze montowanie szkieł w oprawce. Przy odpowiednio wyprofilowanym kształcie oprawek, szkła nie tylko nie powinny wypadać podczas użytkowania, ale w razie upadku całej oprawki są chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami. Same oprawki są też znacznie wytrzymalsze w kontekście regularnego czyszczenia i pielęgnacji, wykazując dużą odporność na popularne środki chemiczne oraz kontakt z wodą. Choć są więc inwestycją, ich zakup zdecydowanie opłaci się tym, którzy w okularach spędzają większość swojego życia.

Markowe okulary progresywne Opole – gdzie kupić modne oprawki?

Oprócz wspomnianych już wcześniej zalet markowych oprawek okularowych, bez wątpienia największą uwagę przyciąga do nich niepowtarzalny wygląd każdej pary okularów. Konieczność noszenia ich na nosie często przez cały dzień, nawet przez kilka lat wymaga umiejętnego dopasowania oprawek do twarzy, tak by pasowały do nas idealnie i nie zniechęcały do noszenia okularów.

Wśród propozycji Guess, Tous, Ana Hickmann, Marc O’Polo, Humphrey’s, Max&Co, Tommy Hilfiger, Belutti, dostępnych w salonie optycznym OneDayClinic w Opolu, każdy ma szansę znalezienia swoich ulubionych, niepowtarzalnych oprawek. Wymienione marki to nie tylko rozpoznawalne domy mody, ale przede wszystkim sprawdzeni producenci dobrych oprawek wpisujących się w najnowsze trendy, oferujących najwyższą trwałość i przygotowanych tak, by sprawdzały się w każdej sytuacji.

przymierzanie oprawek

Marki okularów w OneDayClinic – co oferuje nasz salon optyczny w Opolu?

Centra optyczno-okulistyczne OneDayClinic, z których jedno jest zlokalizowane w samym sercu Opola to ukłon w stronę naszych pacjentów poszukujących pomocy nie tylko w zakresie leczenia zaćmy za granicą, ale też regularnych wizyt okulistycznych i badań ostrości wzroku. Oferowane w centrum optyczno-okulistycznym marki oprawek do okularów gwarantują najwyższą jakość wykonania i różnorodny wybór modeli. Z pomocą doświadczonej kadry optyków i optometrystów staramy się zawsze pomóc naszym pacjentom w najlepszym dopasowaniu oprawek zarówno do ich urody, jak i stylu życia.

dobór okularów

W ramach opieki oferujemy także bezpłatne, kompleksowe badania wzroku z dopasowaniem nowej mocy korekcji, a w razie potrzeby proponujemy dalsze badania u okulisty pod kątem rozwoju chorób oczu związanych z wiekiem, w tym prezbiopii, zaćmy, jaskry, AMD czy zespołu suchego oka. Okulary progresywne, plusy, czy minusy – każda osoba nosząca okulary zasługuje na modny i wygodny sposób poprawy ostrości wzroku.